LABO-MS - Germicidní lampy UV-C

Germicidní lampy UV-C

Germicidní lampy slouží k dezinfekci prostředí, vzduchu, kapalin a povrchů a nacházejí širokou škálu využití v mnoha oblastech. Pomocí tvrdého UV-C záření o vlnové délce 253,7 nm narušují strukturu buněk, čímž likvidují bakterie a jejich spory, viry, plíšně a další mikroorganismy.

 

Používají se zejména v laboratořích, nemocnicích, lékařských ordinacích a čekárnách, odběrových místnostech a najdou uplatnění i v potravinářských provozech, farmaceutickém průmyslu, školách, na výzkumných pracovištích a také v restauracích, hotelech a mnoha dalších místech.

 

Při výběru je důležité zvážit, zda chceme dané prostory dezinfikovat pouze bez přítomnosti osob, nebo i za běžného provozu. Nabízíme jak otevřené zářiče s přímým účinkem, tak uzavřené.

 

 

OTEVŘENÉ ZÁŘIČE - mají přímý účinek vyzařovaného UV-C záření, které dopadá na veškeré povrchy v jeho dosahu. Tím dezinfikuje tyto povrchy a současně vzduch, kterým prochází. Vzhledem k tomu, že přímé UV-C záření je pro člověka karcinogenní, je nutné jej používat vždy bez přítomnosti osob, zvířat apod. Tyto zářiče se tedy používají většinou v noci, nebo při uzavření provozu. Dále mohou degradovat strukturu polymerů a tedy časem poškodit povrch plastových předmětů.

 

UZAVŘENÉ ZÁŘIČE - trubice vyzařující UV-C světlo jsou v uzavřeném tělese, ktere je opatřeno větracími otvory a tichými ventilátory, které umožňují průtok vzduchu tělesem, čímž je vzduch dezinfikován. Lze je používat i za přítomnosti osob, jelikož nedochází ke kontaktu s přímým zářením. Současně nijak nepoškozují povrchy plastových předmětů. Potřebný počet se stanoví dle skutečného objemu místnosti.

 

 

V této oblasti poskytujeme komplexní služby. Lampy dodáme, odborně nainstalujeme včetně elektroinstalace a následně poskytujeme servis, pravidelné kontroly trubic a jejich případnou výměnu. S lampou zpravidla dodáváme a instalujeme i časovač, který slouží pro automatické spínání zářiče dle preferencí zákazníka. Jeho součástí je též počítadlo provozních hodin, které je důležité pro evidenci a stanovení termínu výměny UV-C trubic, jelikož jejich účinnost časem klesá.

prolux2

 

prolux3

 

prolux4