LABO-MS - Germicidní lampy UV-C

Germicidní lampy UV-C

 

UPOZORNĚNÍ:

PRODÁVÁME POUZE PROFESIONÁLNÍ A ZCELA BEZPEČNÉ VÝROBKY, NAVÍC NABÍZÍME I KONZULTACE, NÁVRHY ŘEŠENÍ I NÁSLEDNÉ KONTROLY A SERVIS!!

U nás nekoupíte tzv. "hračky", tedy otevřené UV-C lampy na stůl, které se nyní hojně objevují v prodeji. Použití otevřených zářičů UV-C je zdraví nebezpečné, dále rychle hubí rostliny a ničí plasty. Pokud si takový zářič umístíte bez rozmyslu a konzultace domů či do kanceláře a nezajistíte správné podmínky, hrozí mnoho škod na zdraví a majetku.

 

VEWbeam-Disinfection-table-Ozone-UVC-Light-38w-2

 

 

Germicidní lampy slouží k dezinfekci prostředí, vzduchu, kapalin a povrchů a nacházejí širokou škálu využití v mnoha oblastech. Pomocí tvrdého UV-C záření o vlnové délce 253,7 nm narušují strukturu buněk, čímž likvidují bakterie a jejich spory, viry, plíšně a další mikroorganismy.

 

Používají se zejména v laboratořích, nemocnicích, lékařských ordinacích a čekárnách, odběrových místnostech a najdou uplatnění i v potravinářských provozech, farmaceutickém průmyslu, školách, na výzkumných pracovištích a také v restauracích, hotelech, domácnostech, výtazích, vozidlech a mnoha dalších místech.

 

Při výběru je důležité zvážit, zda chceme dané prostory dezinfikovat pouze bez přítomnosti osob, nebo i za běžného provozu. Nabízíme jak otevřené zářiče s přímým účinkem, tak uzavřené.

 

 

UZAVŘENÉ ZÁŘIČE - trubice vyzařující UV-C světlo jsou v uzavřeném tělese, ktere je opatřeno větracími otvory a tichými ventilátory, které umožňují průtok vzduchu tělesem, čímž je vzduch dezinfikován. Lze je používat i za přítomnosti osob, jelikož nedochází ke kontaktu s přímým zářením. Současně nijak nepoškozují povrchy plastových předmětů. Potřebný počet se stanoví dle skutečného objemu místnosti.

Tyto zářiče najdou uplatnění na mnoha místech - v prodejnách všeho druhu, na poštách, úřadech, v bankách, hotelech, restauracích, v kadeřnických salonech, lékárnách, ordinacích, čekárnách, ve výtazích, autobusech a mikrobusech, vozidlech taxislužby a dalších, kde je přívod 230/24/12V. V poslední době se častěji vyskytují i v běžných domácnostech. Jejich použití je zcela bez rizika pro přítomné osoby a mají nízkou spotřebu energie.

 

OTEVŘENÉ ZÁŘIČE - mají přímý účinek vyzařovaného UV-C záření, které dopadá na veškeré povrchy v jeho dosahu. Tím dezinfikuje tyto povrchy a současně vzduch, kterým prochází. Vzhledem k tomu, že přímé UV-C záření je pro člověka karcinogenní, je nutné jej používat vždy bez přítomnosti osob, zvířat apod. Tyto zářiče se tedy používají většinou v noci, nebo při uzavření provozu. Dále mohou degradovat strukturu polymerů a tedy časem poškodit povrch plastových předmětů.

Využití otevřených zářičů je zejména ve farmaceutickém, potravinářském průmyslu a ve zdravotnictví, pokud je potřeba absolutní dezinfekce zejména pracovních ploch. Lze je použít na dezinfekci laboratorních stolů a boxů, potravinářských provozů, operačních sálů, márnic a dalších. Lze je využít ale i v domácnosti např. na dezinfekci nákupů apod.

 

 

V této oblasti poskytujeme komplexní služby. Poradíme Vám s výběrem, navrhneme řešení konkrétního umístění a zapojení, lampy dodáme, odborně nainstalujeme včetně elektroinstalace a následně poskytujeme servis, pravidelné kontroly trubic a jejich případnou výměnu. Umíme měřit i intenzitu UV-C záření. S lampou zpravidla dodáváme a instalujeme i časovač, který slouží pro automatické spínání zářiče dle preferencí zákazníka. Jeho součástí je též počítadlo provozních hodin, které je důležité pro evidenci a stanovení termínu výměny UV-C trubic, jelikož jejich účinnost časem klesá.

 

Pro konzultaci či objednání nás prosím kontaktujte na tel. 604 991 992 nebo e-mailem petr.smejkal@labo-ms.cz

 

 

 

FOTOGALERII některých nabízených zářičů naleznete níže:

prolux-stolni-2

 

prolux-stolni-1

 

prolux2

 

germicidni-lampa-LLX-2

 

germ-lin-1

 

IMG-2519

 

germ-lin-2

 

germ-otevr-podvozek

 

prolux3

 

prolux4

 

VEWbeam-Disinfection-table-Ozone-UVC-Light-38w-2

 

Pro konzultaci či objednání nás prosím kontaktujte na tel. 604 991 992 nebo e-mailem petr.smejkal@labo-ms.cz